Londýn

Jak se naše velké plán na prozkoumání Londýna změnily v čekání na hostel a jak jsme zbytek dne prospali.

Canada water

"Dabldekrem" jsme se bohužel neprojeli.
„Dabldekrem“ jsme se bohužel neprojeli.

Po sedmnácti hodinách v buse jsme dorazili do Londýna. Po menším hledání jsme si koupili lístek na celý den, abychom si město mohli hezky prohlédnout a vyrazili do hostelu (později jsme zjistili, že na nějaké prohlížení města nám nezbude čas, protože ho celý strávíme spánkem). Cesta byla docela pohodová, akorát hlášení v autobuse po každé zastávce nebylo jako v Praze a Torontu jméno příští zastávky, nýbrž bylo vždy hlášeno číslo spoje a cílová stanice – což jsou také jediné informace o směru spoje, které člověk nalezne na zastávce. Takže jsme si osmadvacetkrát poslechli „C10 to Canada Water“ a byli rádi, že můžeme vystoupit u hostelu.

Hostel

Dover Castle Hostel - Ano, tento hostel nese v názvu hrdé označení hrad. A hrad trochu připomíná, zvlášť úzkými vysokými schodišti.
Dover Castle Hostel – Ano, tento hostel nese v názvu hrdé označení hrad. A hrad trochu připomíná, zvlášť úzkými vysokými schodišti.

Do hostelu jsme dorazili asi moc brzo, ubytovávat měli až o půl hodiny později, tak jsme si zašli na jídlo – moje první jídlo tak pálivé, že jsem si jej vychutnal několikrát, zajímavý to zážitek. O hodinu později jsme byli zase v hostelu, natěšeni na ubytování, které ovšem nepřicházelo. Po půl hodině surfování jsme to vzdali a šli se ještě projít, koupit lístek na vlak na další den a najít nádraží. Po návratu jsme se konečně ubytovali (hned poté co se konečně podařilo ubytovat skupinku 20 slečen a dvou učitelek z Česka) a … na pokoji jsme se nějak zasekli ve snaze dohnat spánkový deficit. Od této snahy nás vyrušila akorát dvouhodinová pauza na večeři a socializaci, ale pak jsme vesele zařezávali až do rána. Hádám, že ty denní jízdenky na MHD se nám úplně nevyplatily, když jsme od příjezdu k hostelu chodili akorát po svých, ale co už :-)

Letíme

Letadlo... nic víc mě k této fotce nenapadá
Letadlo… nic víc mě k této fotce nenapadá

Ráno to šlo celkem po másle, vstát, na vlak, na letiště, odbavit velká zavazadla, chvilku počkat, bezpečnostní kontrola (já prošel bez problému, Jakuba dlouze osahávali), pak na náš Gate, počkat až na nás přijde řada, pak na odbavení a než jsme se nadáli, byli jsme v letadle. Cesta byla pohodová, jedno teplé jídlo, jedna svačina před příletem, obrazovky u každého sedadla, široká nabídka filmů a seriálů, pití kolik jsme potřebovali… Akorát vzlet a přistání byly takové víc nakloněné, než co jsem čekal :-) Po více než sedmi hodinách jsme přistáli v Torontu, šlo to velmi hladce. A to dokonce i na imigračním, kde po nás nechtěli nic než pas a dopis z ambasády, který jsme dostali v rámci programu Experience Canada. Za další hodinku jsme byli venku.

A závěrem přidám pár dalších fotek:

[column]
Vzhůru na palubu :-)
Vzhůru na palubu :-)
A ani metrem jsem se neprojeli...
A ani metrem jsem se neprojeli…
Letmý pohled na parlament... Budem se muset do Londýna ještě někdy podívat :-)
Letmý pohled na parlament… Budem se muset do Londýna ještě někdy podívat :-)
V této tmavé díře nás v Londýně vyložili
V této tmavé díře nás v Londýně vyložili
[/column][column]
Tatko to vypadá, když když vjíždíte do vlaku :-). Jinak musím říct, že jízda tunelem nic moc...
Tatko to vypadá, když když vjíždíte do vlaku :-). Jinak musím říct, že jízda tunelem nic moc…
Je fajn, že v londýnských příměstských vlacích myslí i na objemná zavazadla
Je fajn, že v londýnských příměstských vlacích myslí i na objemná zavazadla
London Shard - opravdu majestátní budova s dost drahou vyhlídkou (25 liber za osobu) a pěkným webem http://the-shard.com/
London Shard – opravdu majestátní budova s dost drahou vyhlídkou (25 liber za osobu) a pěkným webem http://the-shard.com/
Můžete mi prosím někdo říct nějaký rozumný důvod, proč mít jednu baterii na teplou a druhou na studenou vodu?
Můžete mi prosím někdo říct nějaký rozumný důvod, proč mít jednu baterii na teplou a druhou na studenou vodu?
[/column]

1 komentář u „Londýn

  1. Asi se ozývám dost pozdě, ale teprve v neděli mi Pavel nainstaloval přímo na plochu „Jakub – Kanada“. Angličani jsou až tak konservativní, že dva kohoutky mají všichni ještě z minulosti, kdy jiné nebyly.
    Myslím na vás. teta Věra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *